Sabah Yıldızı / Kızıl İsyan 3 (Karton Kapak)

Her şey kaybedildiğinde onur ölümü emreder çünkü yaşayanlar için hâlâ umut var.
Altınlar tüm evrene hükmedebilsin diye zincire vurulmuş tüm renkler için.
Yalnız değilim. Kurban değilim.
Ben Ölüm Meleği ’im.
Acı çekmeyi bilirim.
Karanlığı bilirim.
Hikâye bzіrа bitmeyecek.
 
“Pierce Brown, bilimkurgunun en rahat kalmış sırrı. Üçlemenin çarpıcı ve ilham verici son kitabı öyle bіr gerilimle dolu ki satırlar arasında yere iğne düşse duyuyorsunuz.”
Entertainment Weekly
 
“Yepyeni bіr bilimkurgu nesli yetiştiren bu süratli, beklentileri fazlasıyla tedarik eden, kor gibi kızıl bіr sona ulaşıyor.”
Amazon.com, Adrian Liang
 
“Brown, Frank Herbert ’ın Dune ’undaki gibi, tarih ile mitoloji arasındaki gölgelerde var olan karakterle doymuş, fazla katmanlı, alternatif bіr âlem yaratıyor. Heybetli serinin sonu gösterişli ve yeterli.”
 Kirkus Reviews
 
Darrow rahat içinde yaşayabilecekken düşmanları ona savaş getirmiştir. Altın yöneticiler karısını asmış, halkını köleleştirmiştir. Darrow ise aleyhinde koymaya kararlıdır ve Altınların arasına sızmak için her şeyini riske atmıştır. Toplum ’un en dinç savaşçılarını yenip rütbesini yükseltmiştir. Oysa hiyerarşiyi içeriden çökertecek devrime peyderpey yaklaşırken bіr anda sırtından vurulmuştur.
Tüm hayatının birikmiş öfkesine ihanetin acısı eklenmişken karanlığa kapılmamaya çalışan, bu süreçte Altın dostlarına sadakati ve serbest arzusu aralarında hırpalanan Darrow, Güneş Sistemi ’nin kaderi omuzlarındayken her zamankinden daha savunmasızdır. Onun gerçek kimliğini haberdar olan eski müttefikleri, sadakatlerini koruyacak mıdır? Altınlara karşısında ayaklanması başarıya ulaşabilecek midir? Darrow başlattığı iç savaşı mutlak zafere taşımaya çabalarken Altın tiranlara karşı boyun eğmez milyonlarca insanın hayatını değiştirecek seçimler yapacaktır.
 
“Mükemmel… Yıldızlararası iç savaşı çok tatmin edici bіr sona ulaştırırken coşkulu nutukları, parçalanan ailelerin hikâyelerini ve çarpıcı çatışma sahnelerini okura ön bayağı izletiyor.”
Publishers Weekly
 
“Yıldız Savaşları ’nda Jedi ’ın Dönüşü neyse, Kızıl Ayaklanma üçlemesinde de  Sabahleyin Yıldızı o…”
Torcom