Ruh Öküzüm

Ruh ikizini bulmak ya da bulmamak…
İşte bütün mesele bu!

Yere dökülmüş fındıklı kahve birikintisine düşüp sırılsıklam olmak ve –inanmazsınız lаkіn!– yanlış adama sırılsıklam âşık edinmek adamakıllı farklı mevzulardır. Lisesinin en başarılı öğrencilerinden Julia azıcık sakardır çünkü kurallara alıntı yapmak ve her şeye hazırlıklı almak konusunda ondan iyisi yoktur. Zaten bu yüzden çantasında bіr kalemtıraş ve cebinde de Shakespeare ’in –doğal olarak– cep kitabı vardır. Çocukluk aşkı Mark Bixford ’ı da benzer nedenle Rİ ’si (Ruh İkizi) seçmiştir.

Ancak bu sömestir tatilinde Londra ’ya düzenlenen okul gezisinde ezelî düşmanı, sınıfın soytarısı Jason ’la eşleştirildiğinde Julia ’nın kuralları çorbaya dönecektir. Katıldıkları çılgın bіr partiden sonradan Julia bilinmeyen bіr göstermelik romantik mesajlar almaya başlar! Jason, birkaç kuralı yıkmayı kabul ederse ona gizemli talibinin kimliğini öğrenmesinde tezgâhtar olacağına dair laf verir. Londra ’nın tarih ve kültür doymuş sokaklarında nafile (edebiyat sınavında çıkarsa, anlamı: yararsız; boşuna) bіr arayışa giriştiklerinde Julia attığı her adımda çok büyük bіr sürprize yaklaşacaktır: Hakiki aşka.

“Ayaklarınızı yerden kesecek, tarihle harmanlanmış, sevimli bіr aşk hikâyesi arıyorsanız, Ruh Öküzüm ’e bayılacaksınız.”
HelloGiggles.com

“Bu olağanüstü kitapla, umulmadık ilk aşkın heyecanını ve güvensizliklerini keşfe çıkacaksınız.”
School Library Journal

“Eğlenceli ve aleyhinde konulamaz derecede romantik, yeni bіr benzi atmış. RK (Ruh Kitabınız) olacak.”
Sarah Mlynowski

“Morrill ’in ilk kitabı eğlenceli ve bilgece.”
Publishers Weekly

“Londra gezisi, kitabın en eğlenceli kısmı… Trajedisi ise tüm gelgitleri ve vakitsiz gerçekçiliğiyle romantizminde saklı.”
Booklist