İnstagram Alışverişleri Güvenli Mi?

Son zamanlarda popüler olan instagram üzerinden online satış sistemi birçok insan tarafından kullanılmaktadır. İlk zamanlarda bu kadar yaygın olmayan satış sistemi giderek çoğalmaya ve aynı sektörden birçok mağazanın sosyal medya üzerinden satış yapmasına neden olmuştur. İnternet sitesine ürün yükler gibi gönderi şeklinde tek tek eklenen ürünler takipçiler tarafından talep görerek kargo sistemi ile insanlara gönderilmektedir. Fakat ne yazık ki bazı sayfalar ürün satma bahanesi ile insanları dolandırmakta ve ödeme aldığı halde ürün göndermemektedir. Bu nedenle instagram üzerinden alışveriş yapmanın ne denli güvenli olduğu tartışılan bir durumdur. Online alışveriş sisteminde internet sitelerine dahi güven olmazken kimin tarafından açıldığı belli olmayan bir profil üzerinden ürün almak her zaman için doğru olmayabilir. Burada kişinin bir takım analizlerde bulunması ve güvenebilmek adına bir takım nedenler bulması gerekir. Aksi takdirde dolandırıcılığa maruz kalma ihtimaliniz yüksektir. Birçok insan bu sebepten dolayı zarar uğramış ve sosyal medya üzerinden ilgili sayfaları ifşa etmiştir. Fakat ne yazık ki bu duruma sessiz kalan birçok kişi de söz konusudur. Üstelik yapılan yorumlar sayfa üzerinden silinebilmekte ve diğer insanlar görmeden dolandırılan kişiler engellenmektedir. Bu sistemi gerçekleştiren ve birçok insanı kandıran sayısız sayfa mevcuttur.

Kapıda Ödeme Tercih Etmelisiniz

Ürün çeşidi ve alternatiflik bakımından instagram üzerinden yapılan satışlar son derece ilgi görmektedir. Üstelik normale oranla oldukça uygun fiyatlar ile sunulmaktadır. Bu nedenle online satış konusunda son günlerde instagram büyük gelişmeler yaşamaktadır. Güvenilirlik konusunda ise bir takım önlemlerin alınması kullanıcılar için gereklidir. Örneğin ürün satın alacağınız sayfanın yorumlarına bakmanız ve daha önce buradan satın alma işlemi gerçekleştiren kişilerin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sayfa adına yapılan yorumların gerçek olması da son derece önemlidir. Bazı sayfalar satış yapabilmek için sahte hesaplar üzerinden kendi sayfalarına yorum yapmaktadır. Bir diğer analiz yöntemi de ödeme seçenekleridir. Kapıda ödeme sistemi ile çalışan sayfalar genellikle güvenlidir. Çünkü ürün teslim almadan ödeme göndermediğiniz için herhangi bir aksaklık olması satıcının zararına gerçekleşen bir durumdur. Bu nedenle ürününüz güvenli bir şekilde size ulaştırılır. İnstagram giriş sayfasında genellikle reklamlar paylaşılmaktadır. Birçok farklı site diğer sitelerin reklamlarını paylaşarak kullanıcıları bu sayfaya yönlendirmeye çalışır. Bu da satış konusunda geliştirilen bir stratejidir. Birçok sayfa kendi aralarında reklam yaparak takipçilerini paylaşmaktadır.

Güvenli Alışveriş Paylaşımları Önemlidir

Aktif bir instagram kullanıcısı iseniz satış sayfaların stratejini az çok benimsemiş olmanız gerekir. Genellikle satılan ürünlerin ardından müşteri desteği sağlayan firmalar müşterilerden ürün teslimi sonrası fotoğraf ve yorum talep eder. Kişilerin bilgisi ve onayı dahilinde sayfada paylaşılan kullanıcı yorumları diğer takipçilerin güvenilirlik açısından şüphelerini ortadan kaldırmaya birebirdir. Bu yorumlar oldukça fazla ise gerçek olduğuna daha çok inanılır. Bu nedenle sizler de alışveriş yapacağınız sayfada bu tür yorumları takip edebilirsiniz. Akıllı cihazlarda yer alan uygulamalar haricinde internet üzerinden de İnstagram giriş yap seçeneği kullanılarak online alışveriş yapılabilmektedir. Böylelikle ürünlerin daha büyük bir ekranda görülmesi inceleme açısından olumlu etkiler yaratır. Küçük ekrana sahip bir akıllı telefonunuz var ise alacağınız ürünü detaylı olarak incelemeniz mümkün değildir. Bu sayede kararsız kalabilir ve görselin netliğinden emin olamayabilirsiniz. Sizler de online alışveriş konusunda bu uygulamayı sık kullanıyorsanız ürünleri daha iyi görebilmek için bilgisayarınızdan giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Kullanıcı adı ve parolanızı doğru girerek kendi profilinizi kolaylıkla açabilirsiniz.