Doğal Ebeveynlik

Bugün çocuklarda karşılaşılan problemlerin çoğunun temelinde, çocuğun kendi gibi olmasına izin verilmemesi yatar.

Çocuk içinde hissettiği coşkuyla sağa sola koşacak olsa “Bu çocuk hiperaktif mi ne, bіr türlü uygun durmuyor” ikazlarının, bіr şeyleri merak edip birkaç soru sorsa “Amma meraklısın sen de yani…” diye alaya almaların, kendisi için seçilen bіr kıyafetin rengini beğenmediğini söylese “Sana elbise alanda suç zaten” şeklindeki bastırmaların, bіr yemeğin damak zevki tadına uymadığını açıklama edecek olsa “Sende de hiç haz yokmuş” gibi aşağılamaların olağan kabul edildiği bіr toplumda, çocuğun kişiliğini koruma mücadelesi her anne babanın insanlık görevidir.

Bu kitapta çocukların davranışları “öğrenme”sinin değil “edinmesi”nin, bіr başkasını taklit ederek yok kendi “irade”sini ortaya koyarak istenen davranışları kazanmasının yolları üzerine ufuk açıcı bіr hoşgörüyle karşılaşacaksınız.

Adem Güneş, çocukları canice ve mükâfat kıskacına almadan, onlara insan olmanın değeri yaşatarak ebeveynlik etmenin olası ve kıymetli olduğunu batmış batmış bіr içerikle aktarıyor.

Doğal Ebeveynlik, duygularındaki özgürlüğü davranışlarında disipline dönüştürebilen, “kendisi olabilen” çocukların anne babalarının yeni yol arkadaşı…

“Programıma defalarca konuk ettiğim nadir isimlerden. Sadece çocuk eğitimi yok, ebeveyn eğitimi için de çok esaslı bilgiler veriyor. Teşekkürler Adem Güneş…”

Gülben Ergen

“Pedagog Adem Güneş, çocuk eğitiminde önerdiği bize dair yöntemlerle anne babalar için öbür bіr yol açıyor.”

Dr. Ender Saraç

“Ebeveyn almak basit değildir. Çocuğa çocuğun gözünden bakabilirseniz bu gezi fazla neşe saçan bіr hal alır. Adem Güneş, bu yolculuğun ipuçlarını sunuyor anne babalara.”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan