Cuma günü mesajları

Cuma günü mesajları yeni

İslam aleminin mübarek günü olan cuma günlerine özel benzeyen, dost,akraba ve sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel cuma günü mesajları.Ayrıca telefondan göndermek için güzel cuma sms mesajları..
Cuma Günü Mesajları

Bugün bayram olsun
Hüzünler dönüşsün sevince.
Rabbim yaralarımızı sarsın Rauf adıyla
Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla
Cumanız kutsal olsun!

Cuma günü mesajları1.jpg

Olsun öyle, yürekler atsın Allah Allah diye.
Olsun ki, aşk-ı Muhammed gönüllere azık olsun.
Olsun fаkаt, paramparça bu ümmet;
kardeşlik bilinciyle kaynatılmış, tevhid temeli üzerine yerleşmiş,
çatısı Kuran, ziyneti sünnet olan bіr kaleye dönüşsün!
Cumanız Kutsal Olsun.

Allah aşkı neler yaptırmaz çünkü insana?
Bir can değil, binlercesi feda olsun yoluna.
Cumanız Mübarek Olsun

Cuma günü mesajları8.jpg

Huzur yüzlere yansısın bugün.
Her atom kardeşliği haykırsın, karanlık yüzlere.
Ve yüzler Allah’a (c.c.) dönük olsun sadece.

CUMA
Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı süre, derhal Allah’ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer ukala olsanız, elbette bu,sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi /9)

Cuma gününde makbul bіr saat vardır. Duasını bu saate denk getiren Müslümana Allah dilediğini verir. (Hadis-i Şerif)

Özürsüz üç Cuma’yı terkeden kimsenin kalbin Allah mühürler. (Hadis-i Şerif)

Hoş söz, sadakadır. (Hadis-i Şerif)
Cumanız mübarek olsun.

Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana talep ediyoruz.
Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine ant ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine eşit! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün dek…
Bildirdiğin ve gizlediğin bütün isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap.
Hayırlı Cumalar

Cuma günü mesajları9.jpg
Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. Islam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Bugün Cuma günüdür. Dinim Islam dinidir. Dinimin Islam dini olduguna, yetmis binin nisfina, mühürledim üzerine.

Lailahe illallah üç muradim var, biri cennet, bіr irmak diyarini bakmak. Aç cemalini göster diyarini.

Tekrar yıllık yaprakları Cuma’yı gösteriyor,Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin.Ahir vakit fitnelerinden ,kazalardan ,belalardan ,sıkıntılardan ,şerli kimselerin ve şeytanın tuzaklarından bizi ve sevdiklerimizi korusun.Hakkımızda uğurlu olan hacetlerimizi kabul buyursun.Selam ve DUA ile bahtı açık cumalar.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvaririm sana. tekrar tekrar sana muhtacim, cemalini göster bana.

Cennetine misafir etme et Allahim kabrimizde rahatlik, siratta selamet, tatli canimiz sana itimat, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duasi için, Muhammedün Resullullah arsi ala gölgesi için hastalara sifa, dertlilere derman, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Ya Celil, etme zelil, bayrak direği delil. Ilahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasini ulastir, duaya açilan elleri icabete eristir.

Cuma günü mesajları7.jpg
Ilahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadigim zaman bu duami sana itimat ederim.

Selatü selaya yolladim Mevlaya, sen cümlemizin muradini ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illallah ve cellehü edasi ile, Rabbim muradimizi ver melekler duasi ile.
Lailahe illallah kalbimizi karartma, rizkimizi azaltma, kabrimizi, daraltma, senden baska kapi aratma, muhannete yoksul etme.

Lailahe illallah imanla sabir, Muhammedün Resullullah azapsiz mezar.
Allahim beni af eyle, her derdimi def eyle, rizkimizi bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabini muktedir eyle.

Cuma günü mesajları6.jpg
Allahım!
Sen’den dünya ve ahirette bağışlama ve sıhhat diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi yıkım ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

Allahım!
Mahsus ya da bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere acınacak şey buyur. Kuşkusuz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

Allahım!
Kalb katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten, küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, yalnızca Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Şiddet yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi sınav eyleme Allahım!

Allahım!
Menfaat vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru Allahım!

Cuma günü mesajları2.jpg
Allahım!
İhsan buyurduğun nimetlerini geri almandan, azabının birden gelip çatmasından, gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız.Bizlere yol göster Allahım!

Allahım!
Sana itaat edilir, Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, Sen bağışlar ve bağışlama edersin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı ortadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva verir, günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur Allahım!

Allahım!
Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna al Allahım! Ölümümüzü her türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap Ya Rabbi! Allahım! Bizleri Sen’i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen’den çok korkan, Sana fazla itaat eden, Sana aleyhinde saygı ile dopdolu olan, ahu efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle.

Allahım!
“Kimsesiz kimse değil, herkesin var kimsesi,
Kimsesiz kaldık medet ey, kimsesizler kimsesi”

Kuvvet ve zorlama fаkаt kendisine has olan ulu ve büyük Allahım! Mahlukatın adedince, Zatının rızası, arşının ağırlığı ve kelimelerinin mürekkebince Hz. Muhammed (sas) ve O’nun ehli ve ashabı üstüne salat eyle.

Ey Merhametlilerin en Merhametlisi! Bela ve musibetlerin sağanak sağanak üzerimize yağdığı, ardı arkası kesilmeyen depremlerle inim inim inleyip biçare kaldığımız şu günlerde, çaresizlerin yegane çaresi Sensin deyip Sana yalvarıyor, halimizi Sana arz ediyoruz. Celalinden cemaline, kahrından lütfuna sığınıyoruz. Bizim Rabbimiz Sensin. Sen, bizleri semavi ve arzi musibetlerin eline teslim etmeyecek değin merhametlisin. Bizleri her türlü kötülüklerden muhafaza buyur!

Amin..
Cumanız Kutsal Olsun, Rabbim Yapacağınız Her Türlü İbadet Ve Taatlerinizi Kabul Eylesin..

Cuma günü mesajları5.jpg Cuma günü mesajları4.jpg Cuma günü mesajları3.jpg