Cahide Sultan’la Çay Saati

Cahide Sultan yemek yemek bloğu yazarları arasında öbür bіr yere sahip. Çok takip ediliyor, çok seviliyor. Verdiği tarifler tutuyor. Annemizin evindeki gibi sahici, abartısız, zahmetsizce uygulanabilen tarifler paylaşıyor. Hem de her evde kolayca yer alan malzemeyle, bardak kaşık ölçüsüyle.
Cahide’yi peşine düşüp takip eden hanımların mutfakları şenleniyor. Kendisi de 4 çocuk annesi olan Cahide Sultan ailesi için her gün en iyisini, en sağlıklısını pişiriyor ve kendi mutfağında pişenleri paylaşıyor.
Bu kitabın öteki yemek kitaplarından manâlı bіr farkı var. Tarifleri takipçileri seçti. Yani, en fazla ilgi görebilen; birçok mutfakta her zaman denenmiş, tadılmış, beğenilmiş 150 ’den fazla tarif var bu kitapta. Tamamı fotoğraflı, en ince detayına dek anlatılmış. Poğaçadan pastaya, salatadan sarmaya çay saati için tüm ihtiyaçlar düşünülmüş.
Cahide Sultan ’ın takipçileri, bu kitapta da yer alan bazı tariflerine garantili tarifler ismini vermiş. Yazar, bu ismin hikâyesini hаttа anlatıyor: “Evde kendi kendime hazırladığım tarifleri bіr blog sayfasında paylaşma ihtiyacı hissettim.

Fazla şükür, yazdıklarımı peşine düşüp takip edenler, evinde deneyenler, deneme sonuçlarını bana gönül rahatlığıyla yazanlar oldu. herkes daima denenen, hayranlık uyandıran tariflerin namı garantili tariflere çıktı.”

Kitap sadece tanımlama vermekle kalmıyor. Böreğin içi hamur kalmasın, kek daha iyi kabarsın diye ayrıntılı bilgiler veren bölümler, çayı daha iyi demlemek için yazılar da hazırlanmış. Mutfakta hesaplı, pratik elde etmek, katkı maddelerinden uzaktan sofralar belirlemek, evin ihtiyacını evde planlamak için ipuçları sunulmuş.