Aşk ve Diğer İmkansız Kelimeler (Ciltli)

İnsan bilmediği bіr dilde
KENDİSİ OLABİLİR Mİ?..
Peki ya
ÂŞIK OLABİLİR Mİ?
 
Kalbiniz çeviriye kurban giderse ne olur?
On altı yaşındaki Josie bіrçok dil bilmektedir: Lise dili, üniversite dili, arkadaş dili, erkek dost dili, ayrılık dili, аmа güzel kız dili. Fakat bunların hiçbiri kendi dili değildir… Onun dilini konuşanlar yalnızca en yakın arkadaşı Stu ile ablası Kate ’tir. Kate çekilmez bіr adamla nişanlanınca Josie bunu dünyanın en büyük hatası gibi görmekten kendini alamaz. Ablası nikah gününe kadar Josie ’yi yola getirmeye kararlıdır; Josie ’yse Kate ile nişanlısını ayırmaya. Sırlar ve anlamsal farklılıklar üzerine savaşlar verilirken Josie hakiki aşkın doğasını merak etmeye başlayacaktır.
 
“McCahan ’ın ilk ağızdan anlattığı hikaye, okurları kahkahalara boğacak. Josie ’nin analitik, artı düşünerek yaptığı konuşmaları ve iğneleyici cümleleri gönüllere taht kuracak cinsten.”
Publisher ’s Weekly
 
“Başkahramanı gibi komik, tuhaf ve cana yakın bіr hikâye… Hayran kalmamak elde değil.”
Huntley Fitzpatrick
 
“Josie gençlik edebiyatında nadir bulunan, benzersiz bіr karakter… Kontrol edilemeyeni teftiş etmeye çalışarak, sevgiyi ayrıca isteyip ayrıca ondan korkarak içimizden biri olduğunu gösteriyor. Canlı karakterler ve tatmin edici konusuyla okurların beklentisini boşa çıkarmayacak.” Kirkus Reviews