Allah De Ötesini Bırak

Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha pozitif acıma duyandır. Duanın karşılığını peşine düşüp takip etmeden “Allah de ötesini bırak”. Kul Rabb ’ini sınav etmez. O ’na tevekkülle yaklaştığında rahmetini bütün hücrelerinde hissedeceksin. Karşında o kadar çok maskeli insan var çünkü onları tanımak için yoruluyorsun. Olur Ya dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, azıcık daha derin bakarsan, aslında kazandığını ayrım edeceksin!..

Aşık olcaksın evet fаkаt kalbini Allah aşkıyla yakacaksın… Dünyanın geçici olduğunu, biteceğini ALGILAMA edeceksin; yalnızca ölümsüz kudrete bağlanacaksın. ALLAH’A bağlı yaşayacaksın. İşte Uğur Koşar bu kitap da sana herkes gibi Allah’ı anlatmıyor O’nu yaklaşık olarak hissettirip yaşatıyor!..

Psikolog Cavidan Ebru Kızıl

Yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur çünkü; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan koskocoman bir ekseriyet çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. Bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı karşılayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan Uğur Koşar Dostuma “ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK” ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum…

Uzm. Psikolog Abdullah Topal